Przywieźli miłe podziękowania dla KSS Bartnica

Uczniowie, dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sokołowsku przygotowali dla KSS Bartnica miłą niespodziankę.

Pani dyrektor Grażyna Lektarska, przewodnicząca rady Rodziców Dominika Zimnowodzka oraz uczennice Julia Gałęzia i Oliwia Pilarz - taka sympatyczna delegacja odwiedziła prezesa Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy Jakuba Madeja. Reprezentantki szkoły chciały osobiście podziękować za pomoc w zakupie sprzętu nagłaśniającego dla szkoły.

ZEPSUŁ SIĘ NA DOBRE

- Nasz dotychczasowy sprzęt, pod koniec ubiegłego roku, popsuł się całkiem. Zostaliśmy bez nagłośnienia, które jest niezbędne podczas szkolnych uroczystości i różnych wydarzeń organizowanych dla dzieci: sportowych, kulturalnych itp. - mówi Grażyna Lektarska, dyrektorka szkoły. 

Koszt zakupu nowego sprzętu okazał się jednak dużym wyzwaniem dla szkolnego budżetu. Wtedy przewodnicząca Rady Rodziców Dominika Zimnowodzka wpadła na pomysł, żeby wykorzystać na ten cel pieniądze odłożono na koncie Rady, a na brakującą część poszukać darczyńców, którzy pomogą szkole w zakupie sprzętu.

- Zwróciliśmy się o wsparcie do KSS Bartnica i kopalnia nam pomogła. Serdecznie dziękujemy za dobre serce! Sprzęt już jest w szkole i bardzo dobrze działa – cieszy się pani Dominika.

Podczas wizyty w KSS Bartnica uczennice Julia i Oliwia podarowały prezesowi Jakubowi Madejowi bukiet kwiatów oraz ozdobną tabliczkę z podziękowaniami.

To ja wam dziękuję za ten przemiły gest - mówił prezes Madej. - Naszej spółce zależy na tym, aby dzieci w szkołach sąsiadujących z naszymi kopalniami miały jak najlepsze warunki. W dodatku Sokołowsko jest przecież prawdziwą perełką okolicy, o którą należy dbać. Dlatego cała przyjemność jest po naszej stronie, że mogliśmy pomóc Mam nadzieję, że sprzęt będzie służył szkole przez długie lata - dodał prezes.

POMOC W WIELU KIERUNKACH

Dodajmy, że wsparcie dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sokołowsku jest jedną z wielu form pomocy, której KSS Bartnica udziela od lat m.in. dla szkół, przedszkoli, klubów sportowych, gmin, sołectw, samorządów, organizacji, fundacji, organizatorów wydarzeń społecznych i kulturalnych oraz mieszkańców regionów, w których działają należące do spółki kopalnie i wytwórnie mas bitumicznych. Tylko od stycznia do połowy listopada 2017 r. KSS Bartnica udzieliła wsparcia aż 64 razy - 46 razy przekazując pomoc finansową, a 18 razy przekazując bezpłatnie kruszywo, w ilości sięgającej w sumie niemal 1600 ton!
Dodatkowo KSS Bartnica sfinansowała w tym roku inne przedsięwzięcia - m.in. udostępniła dla turystów i mieszkańców zabytkowe forty w Braszowicach, zapewniając na terenie zabytku parking, ścieżkę turystyczną i tablice informacyjne, kopalnia była także m.in. inicjatorem i sponsorem sadzenia drzew na terenie szkoły w Męcince.
KSS Bartnica finansuje również m.in. drużynę Podgórze gra Fair Play dla małych i uzdolnionych sportowców z wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze, organizuje festyny dla mieszkańców tej dzielnicy, była też jednym ze sponsorów nowoczesnej pracowni multimedialnej do nauki języków obcych w SP nr 5 na Podgórzu.

Na podstawie informacji prasowej:
KSS Bartnica
Edyta Golisz

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Komentarze obsługiwane przez CComment