VIII Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej

W niedzielę, 9 września br., przy pensjonacie Leśne Źródło w Sokołowsku odbył się VIII Festiwalu Nordic Walking, na którego starcie stanęło blisko 300 uczestników, którzy mieli do pokonania dwa dystanse 5 i 10 kilometrów po jakże malowniczych trasach Gór Suchych.

Za frekwencję z całą pewnością odpowiedzialna jest cudowna pogoda oraz - jak podkreślają niektórzy - zbliżające się wybory samorządowe. Po zakończeniu puli 250 numerów startowych, organizatorzy dokonywali zgłoszeń na prowizorycznych identyfikatorach, gdzie wpisywano numer zawodnika – tak aby mógł on wziąć udział w loterii fantowej po zakończeniu marszu. Zdarzyły się jednak również przypadki, że uczestnicy decydowali się wziąć udział w marszu bez numeru startowego.

 


 

Festiwal Nordic Walking cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy i aglomeracji wałbrzyskiej, ale również mieszkańców Wrocławia, którzy w tym roku pojawili się bardzo licznie na linii startu. Podobnie jak w latach poprzednich najstarsi uczestnicy liczyli sobie ponad 70 lat, a najmłodsi zaledwie kilka miesięcy.


Na starcie VIII edycji Festiwalu Nordic Walking, nie zabrakło oczywiście pomysłodawcy imprezy radnego Powiatu Wałbrzyskiego Andrzeja Lipińskiego, Burmistrza Gminy Mieroszów Marcina Raczyńskiego, byłego Senatora RP Romana Ludwiczuka oraz radnych zarówno Rady Miejskiej Mieroszowa jak i Powiatu Wałbrzyskiego.

Natomiast na linii mety na wszystkich uczestników czekał Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Jacek Cichura, który m.in. wraz z Wicestarostą Krzysztofem Kwiatkowskim, wręczał wszystkim uczestnikom pamiątkowy medal VIII Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej krótkiej fotogalerii z tego wydarzenia.

Marcin Flieger

 

Komentarze obsługiwane przez CComment