W Sokołowsku ruszyły warsztaty Kobiety dla Kobiet

Bezpłatne warsztaty fotograficzne, prowadzone przez Panią Paulinę Annę Galanciak, to pierwsze spotkanie w ramach projektu „Kobiety dla Kobiet” zorganizowane w dniu dzisiejszym (14.10.2017) przez Pralnię Makerspace w Sokołowsku. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkanek nie tylko gminy Mieroszów ale również powiatu wałbrzyskiego, a wolnych miejsc zabrakło już dawno.

Projekt „Kobiety dla Kobiet” to seria 12 spotkań – warsztatów, prowadzonych przez kobiety dla kobiet, gdyż jak podkreślają organizatorki „w naszym społeczeństwie wciąż pokutują stereotypy o „męskich” i „kobiecych” zawodach i ścieżkach kariery. (…) Często wielu rzeczy, z których korzystają w życiu zawodowym nauczyły się same. Teraz chcą podzielić się tą wiedzą i doświadczeniem z innymi”. Do uczestnictwa w warsztatach nie jest potrzebne wcześniejsze przygotowanie w danym temacie, gdyż zajęcia zaczynają się od zupełnych podstaw.

W czasie dzisiejszych warsztatów, poświęconych fotografii cyfrowej, uczestniczki połączyły teorię z praktyką, poznając m.in. podstawową obsługę aparatu, formaty zdjęć oraz zasady dobrej kompozycji. W trakcie zajęć praktycznych w plenerze mogły zobaczyć różnicę pomiędzy dobrym - a złym dokumentowaniem wydarzeń i poznać podstawowe funkcje obróbki zdjęć w programie Picasa aby na zakończenie zajęć zdobyć praktyczne umiejętności przesyłania dużej wielkości plików graficznych.

Uczestniczki pierwszych warsztatów Kobiety dla Kobiet w Pralni Makerspace w Sokołowsku

Zajęcia prowadzone były przez Panią Paulinę Annę Galanciak – fotografkę (http://galanciak.tumblr.com/), producentkę i filolożkę, która stała się pomysłodawczynią kolektywu artystycznego „Odkrytki. Kochanym Ciotkom”. Pani Paulina od 2014 roku prowadzi warsztaty fotograficzne w ramach TIFF Academy, Wrocławskich Ścieżek Tolerancji, „Odkrytek. Kochanym ciotkom”. Współpracowała m.in. z: Brave Festival, TIFF Festival, Biennale Sztuki Mediów WRO, Asymmetry Festival, Avant Art Festival, T-Mobile Nowe Horyzonty, Festiwal Filmowy Lamy Opolskie oraz European Glass Festival. Od 2015 jest producentką wykonawczą Brave Festival, a od 2016 r. animatorką i koordynatorką projektów przy TIFF Center.

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Kobiety dla Kobiet” poświęcone zostaną: obsłudze Adobe Photoshop (21.10), grafice użytkowej (11.11), UX (User Experience) (18.11) i social media (9.12). Terminy kolejnych warsztatów poświęconych m.in. marketingowi, e-commerce, podstawom elektroniki czy też tworzeniu stron internetowych w oparciu o Wordpress`a zostaną podane już wkrótce, a 26 listopada br. odbędzie się dzień otwarty na który Pralnia Markerspace zaprasza nie tylko Panie ale również Panów.

Wszystkie warsztaty w ramach projektu są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona, a na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy. Pralnia Makerspace mieści się w budynku dawnej pralni w centrum Sokołowska, przy ulicy Parkowej 2. Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty: www.pralniasokolowsko.pl. Zachęcamy Państwa również do polubienia fan page`a Pralni Makerspace: https://www.facebook.com/PralniaSokolowsko.

Tekst i foto: Marcin Flieger

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Pobierz załącznik:

Komentarze obsługiwane przez CComment