Wycieczka na Górę Niepodległości z okazji Dnia Flagi

2 Maja 2019 r. z placu Krzysztofa Kieślowskiego w Sokołowsku wyruszyła z okazji Dnia Flagi wycieczka na Górę Niepodległości – wzgórze, poniżej szczytu Garbatki (796 m.n.p.m.). Wycieczkę poprowadził Przewodnik Sudecki Marcin Fila, dzięki któremu uczestnicy wycieczki mogli poznać ciekawe fakty z historii Sokołowska, botaniki oraz geologii Gór Suchych.


Mapa trasy wycieczki na Górę Niepodległości z okazji Dnia Flagi

Trasa wycieczki wyniosła ok. 6 km, a jej tempo dostosowane było do najwolniejszych uczestników. Różnica wzniesień wyniosła ok. 300 m. Z Góry Niepodległości roztacza się wspaniały widok na masyw Stożka, Lesistej Wielkiej i Dzikowca! 

Wycieczka zakończyła się przy Leśnym Źródle w Sokołowsku, gdzie na uczestników czekały grillowane kiełbaski, kawa i herbata przygotowane przez Sołectwo Sokołowsko oraz panią Sołtys Zofię Przygodę. Podobne wycieczki z okazji Dnia Flagi mają bogatą historię w Sokołowsku. Mieszkańcy oraz Sołectwo niemalże co roku organizuje podobne wydarzenia zapraszając do udziału nie tylko mieszkańców ale również licznie przebywających w czasie Majówki turystów. Brawo!

Marcin Flieger
Fot. Tomasz Tracewski