Już w sobotę, "Spotkania z Pasją" zagoszczą w "Świetlicy pod Bocianką"
Fot. Tomasz Tracewski

Już w sobotę, "Spotkania z Pasją" zagoszczą w "Świetlicy pod Bocianką"

Ze spotkań pasjonatów bardzo często rodzą się nowe, wspaniałe inicjatywy. Tak też się stało w przypadku znanych nam wszystkim doskonale popularyzatorów turystyki i podróży: pana Klaudiusza Słomczyńskiego oraz pani Ewy Tracewskiej, którzy od lutego br. organizują na terenie naszej gminy cykl „Spotkań z Pasją”, dzięki którym prezentują nie tylko swą pasję, ale również edukują i zwracają uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa związane nie tylko z dalekimi podróżami, ale także tymi występującymi w naszym codziennym życiu.

Dzięki ich wzajemnej współpracy - która zrodziła się zupełnie przypadkowo w PSP w Kowalowej - mieszkańcy naszej gminy mają szansę poznać ich zainteresowania niemalże od podszewki i jak sami podkreślają „to nie tylko promocja dalekich podróży, ale także tych bliskich po otaczających nas niemalże z każdej strony gór, bo czy pójdziesz na Kazbek czy na Stożek Wielki musisz mieć nie tylko porządne buty i odpowiedni strój, ale także świadomość zagrożeń i niebezpieczeństw”.

Co warto podkreślić, wszystkie organizowane przez nich spotkania są bezpłatne, a oni sami nie otrzymują za ich przygotowanie nawet zwrotu kosztów dojazdu – pokazując tym samym, że nawet dziś nie tylko pieniądz rządzi światem i że wciąż są wśród nas prawdziwi pasjonaci i społecznicy, którzy potrafią i chcą dzielić się z innymi swą pasją i zaangażowaniem. 

A już jutro w „Świetlicy pod Bocianką” w Unisławiu Śląskim o godz. 17:00, odbędzie się kolejne – czwarte już – „Spotkanie z Pasją” pani Ewy Tracewskiej oraz Klaudiusza Słomczyńskiego, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców nie tylko Unisławia, ale również całej gminy Mieroszów.

 [MF]

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!