Na stacji w Unisławiu zatrzymał się nasz pociąg do gór!

Sobota, 28 kwietnia br., z całą pewnością przejdzie do historii jako dzień, w którym do gminy Mieroszów po 14 latach przerwy powróciło regularne połączenie kolejowe, łączące naszą gminę bezpośrednio nie tylko z Wrocławiem, ale również z czeskim Adrspachem. Rano przywitaliśmy pierwszy pociąg na stacji w Mieroszowie, aby wieczorem z kolei pożegnać ostatni pociąg na stacji w Unisławiu Śląskim…

Impreza „Pociąg do gór” została zorganizowana przez Dorotę Skibską, Wiesława Zalas, Barbarę i Nikodema Szałko oraz oczywiście mieszkańców sołectw: Kamionka, Kowalowa, Rybnica Leśna, Sokołowsko i Unisław Śląski i całą pewnością udowodniła po raz kolejny jak wielki potencjał drzemie w naszych mieszkańcach, którzy nie potrzebują gigantycznego budżetu, aby stworzyć wspaniałą i niepowtarzalną imprezę! 

Zabawa obejmowała nie tylko powitanie oraz pożegnanie pociągu na stacji w Unisławiu Śląskim, ale stała się doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności poprzez liczne gry oraz konkursy z nagrodami, przy muzyce naszego barda z Kamionki – Zbigniewa Nikodema Szałko.

Takiego powitania nikt z podróżnych powracających ze Skalnego Miasta z całą pewnością się nie spodziewał... (Fot. Marcin Flieger)

Jak czytamy w oficjalnym zaproszeniu na imprezę „Zapraszamy na zabawę i darmową kiełbasę przy ognisku na stację do Unisławia!!! Happening ma pokazać piękno naszych gór suchych i zachęcić przyszłych turystów podróżujących pociągiem do odwiedzenia naszego pięknego górskiego terenu oraz zintegrować społeczność lokalną Gminy Mieroszów i okolic.” i z całą pewnością ten efekt został osiągnięty – nikt z jadących pociągiem nie spodziewał się takiego powitania, a rozdane w trakcie jazdy z Mieroszowa do stacji w Unisławiu Śląskim materiały promocyjne naszej gminy (m.in. mapy turystyczne) z całą pewnością dzięki takiej oprawie na długo zapiszą się w pamięci wszystkich pasażerów nie tylko pociągu ale również mieszkańców naszej gminy! Brawo!

Nagrody ufundowali:
- Stadnina „KALINA” w Unisławiu Śląskim, dwa vouchery na 1 godz. jazdy konnej,
- Schronisko Andrzejówka, obiad dla dwóch osób w letni weekend,
- Pensjonat EDEN w Kowalowej – nocleg w letni weekend dla 2 osób,
- ZOO w Łącznej - rodzinny bilet,
- Kawiarenka w Sokołowsku – romantyczny podwieczorek dla zakochanych z niepowtarzalnym torcikiem bezowym i kawą.

Komitet organizacyjny:
Skibska Dorota – radna gminy Mieroszów oraz inicjator happeningu,
Wiesław Zalas, Krzysztof Skibski - koordynatorzy,
Barbara Szałko – prezes stowarzyszenia Rybnica Leśna,
Klub Seniora w Unisławiu Śląskim - Barbara Jankowska, Grażyna Szczepanik,
Sołectwa: Kamionka, Kowalowa, Rybnica Leśna, Sokołowsko, Unisław Śląski, LGD Kwiat Lnu.

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!