Podczas jazdy zabrakło im paliwa... Pomogli im policjanci!

Podjęte przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu działania pozwoliły w minioną niedzielę uniknąć zdarzenia drogowego na nieoświetlonej i krętej drodze pomiędzy Unisławiem Śląskim, a Wałbrzychem. Okazało się, że kierującej samochodem osobowym mieszkance Mieroszowa podczas jazdy zabrakło paliwa. Problem być może okazał się prozaiczny, ale w tym momencie dla funkcjonariuszy najważniejsze było bezpieczeństwo kobiety, pasażera oraz innych użytkowników drogi. 

Funkcjonariusze wracali 22 kwietnia bm. około godziny 23 z interwencji z Mieroszowa. Nagle zauważyli zaparkowany na ulicy poza obszarem zabudowanym samochód osobowy, a w nim dwie osoby, które jak się okazało nie zdołały dojechać na stację paliw, gdyż zabrakło im benzyny.  Pomimo, iż kierująca właściwie oznaczył awarię pojazdu, na krętej i nieoświetlonej drodze w kompleksie leśnym istniało zagrożenie wypadkiem, dlatego mundurowi zaproponowali swoją pomoc.

Dzięki działaniom policjantów udało się uniknąć niebezpieczeństwa. Funkcjonariusze przewieźli pasażera na najbliższą stację benzynową, a następnie z zapasem paliwa wrócili na miejsce awarii. Mundurowi udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!