Logo
Wydrukuj tę stronę
1907 Widok ogólny z Ratusza

1907 Widok ogólny z Ratusza

Kolorowa widokówka przedstawiająca widok z gmachu Ratusza przy Placu Niepodległości 1 w Mieroszowie na znajdujący sie w tle masyw Stożka Wielkiego.

Na widokówce widoczna jest także nie istniejąca już dziś w wielu przypadkach zabudowa miasta, szczególnie dobrze widocznej ulicy Mikołaja Kopernika (Dąbrowszczaków) oraz Kościelnej. Na uwagę zasługuje również brak dzisiejszej ulicy Polnej oraz budynków nr 25 A i B przy ul. Mikołaja Kopernika (Dąbrowszczaków) - które zostały wzniesione w okresie późniejszym.

Jednocześnie przypominamy i prosimy o pomoc w zbiórce środków finansowych na zakup archiwalnych widokówek gminy Mieroszów: https://zrzutka.pl/wj84re. Dzięki Państwa pomocy możemy razem ocalić naszą wspólną przeszłość przed zapomnieniem!
 

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Mieroszów, widok ogólny z Ratusza na Stożek Wielki (Friedland Bez. Breslau, Blick vom Rathaus nach dem Storchberge)
Wydawca:
Max Mann, Mieroszów (Friedland)
Rok:
ok. 1907 r.
Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2020 Marcin Flieger. All rights reserved!