Mieroszowianka jechała samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie!

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania właśnie takiej kierującej przez funkcjonariuszy prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu doszło w minioną sobotę w Kowalowej. Kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

30 maja późnym wieczorem policjanci prewencji udali się w patrol w rejon gminy Mieroszów. Po godzinie 22:00 w miejscowości Kowalowa na ul. Malinowej zauważyli kierującą samochodem osobowym, której zachowanie na drodze wskazywało, iż znajduje się ona pod wpływem alkoholu. Kobieta jechała całą szerokością jezdni - od lewej do prawej strony drogi. Policjanci sprawdzili więc stan trzeźwości mieszkanki tej miejscowości. Badanie urządzeniem wykazało aż 2,95 promila alkoholu w organizmie 45-latki. 

Policjanci podczas dalszych czynności zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Mieszkanka Kowalowej za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec w stosunku do kierującej długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży

Komentarze obsługiwane przez CComment