Wielka polityka czy tylko obietnice bez pokrycia? Co dalej ze Stadionem?

Ponad rok temu, w trakcie fazy kulminacyjnej konfliktu pomiędzy Ratuszem a TKS Biały Orzeł, Burmistrz Gminy Mieroszów Marcin Raczyński obiecywał, „że nadszedł czas, aby zabrać się za mieroszowski stadion, który od wielu lat czeka na zasłużony remont”. Minął jednak rok i poza zrównaniem z ziemią starych baraków socjalnych, wymianą wiat dla zawodników rezerwowych i nikomu niepotrzebną wymianą ogrodzenia od strony ul. Sportowej nie zmieniło się prawie nic… Prawie, bo jak mieli okazję przekonać się uczestnicy „spóźnionego” Dnia Dziecka, natura upomniała się o swoje i z każdym tygodniem nasz mieroszowski stadion coraz bardziej pogrąża się we wszechobecnej zieleni…

Rok 2018 miał być rokiem, gdy nasz stadion odzyska dawno utracony blask i zapełni się uczestnikami przedwyborczych imprez w gminie „nowej jakości”. „W zakresie prac przewiduje się remont bieżni lekkoatletycznej, budowę bieżni do skoku w dal, wymianę trybun wraz z siedziskami, wymianę wiat dla zawodników rezerwowych, wymianę ogrodzenia a także rozbiórkę starych baraków stanowiących zaplecze socjalne i postawienie w ich miejsce nowych” – pisał 1 czerwca 2017 r. Marcin Raczyński w mediach społecznościowych. 

I jak na Burmistrza przystało, zaczął inwestycję od?… Końca. Wymieniając solidne i będące w dobrym stanie technicznym ogrodzenie od strony ul. Sportowej oraz równając z ziemią baraki socjalne…  Na te zadania oraz przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wymianę wiat dla zawodników rezerwowych nasza gmina wydała w ubiegłym roku łącznie 47 386,56 złotych…Jeszcze we wrześniu ub. roku, mogliśmy przeczytać na profilu społecznościowym Włodarza, iż „kolejny etap to budowa bieżni i piaskownicy do skoku w dal”.

Rozebrane baraki socjalne, stan początek Maja 2018 r. (Fot. Marcin Flieger)

Nastała cisza, której nie zmącił nawet upadek TKS Biały Orzeł, który po zmianie Zarządu, wg. informacji Burmistrza nie złożył nawet wniosku o dofinansowanie działalności Klubu ze środków tegorocznego budżetu naszej gminy… Młode Wilki przeszły pod skrzydła Mieroszowskiej Akademii Piłkarskiej, a TKS Biały Orzeł niemalże przestał istnieć, kończąc rozgrywkę z Burmistrzem wynikiem 0:2…

Co jednak najciekawsze, dopiero w tym momencie pojawia się wniosek o dofinansowanie pozostałych do wykonania zadań i jak czytamy w materiale przedłożonym radnym Rady Miejskiej Mieroszowa na dzisiejszą Komisję Ogólną (20.06 br.), wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego 2 marca 2018 r. Całkowita wartość wydatków zgodnie z treścią wniosku wynosiła 200 tys. złotych z czego wnioskowane dofinansowanie to, aż 75% inwestycji, czyli 150 tys. złotych.

Niemal to samo ujęcie miesiąc później... Trawa zarosła niemalże wszystko... (Fot. Marcin Flieger)

Marzenia jednak prysły 19 kwietnia 2018 r. wraz z podjęciem uchwały nr XLVI/1578/18 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który zdecydował o przyznaniu pomocy w formie dotacji celowej 24 gminom, wśród których niestety zabrakło naszej gminy, która uplasowała się na 23 miejscu listy rezerwowej i jak czytamy w materiale przedłożonym radnym pt. „Rewitalizacja obiektów sportowych na terenie gminy Mieroszów – teren rekreacyjny przy ul. Sportowej” przez Burmistrza Marcina Raczyńskiego „w związku z powyższym, te oraz inne działania (m.in. wykonanie bieżni ogólnej oraz zaplecza sanitarno-szatniowego) planuje się wykonać w kolejnych latach i docelowo, w miarę możliwości, pozyskać na nie dofinansowanie”.

Czy taka decyzja rządzonego przez Platformę Obywatelską Sejmiku oznacza zakończenie rozgrywki TKS Biały Orzeł : Burmistrz wynikiem 1:2? Jak wiemy Wiceprezes TKS Biały Orzeł, a jednocześnie radny powiatowy Andrzej Lipiński wciąż jest aktywnym członkiem Platformy Obywatelskiej, a wykonanie takiej inwestycji przez Burmistrza w roku wyborczym w sposób znaczący mogło by poprawić jego wizerunek w oczach mieszkańców… 

Jak zawsze czekamy na Państwa komentarze, a do innych planowanych w tym roku na terenie gminy Mieroszów inwestycji powrócimy po dzisiejszej Komisji Ogólnej Rady Miejskiej Mieroszowa, która planowana jest na godzinę 14:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Mieroszowie.

Marcin Flieger

 

Komentarze obsługiwane przez CComment